Czym jest starczowzroczność?

Organizm ludzki to niezwykle precyzyjny i skomplikowany mechanizm. Codziennie używamy różnego rodzaju narzędzi – w domu, w ogrodzie, w pracy. Wraz z upływem czasu, narzędzia te zużywają się i nie służą nam tak jak w pierwszych dniach ich użytkowania.

Nasze oczy są niczym innym jak narzędziem, które pozwala nam zobaczyć świat, zmieniać go i obserwować efekt tych zmian. Niestety również i to narzędzie z biegiem czasu musi stracić swoja pierwotną ostrość i sprawność.

W roku 2012 na presbiopię cierpiało 1,7 miliarda osób na świecie. Szacuje się, że do 2020 roku będzie to już 2,1 miliarda ludzi.

Klikając poniżej poznasz definicję, przyczyny i objawy oraz interesujące dane związane ze starczowzrocznością.

Dowiedz się więcej

Najczęściej zadawane pytania

Zebraliśmy dla Państwa najczęściej zadawane pytania specjalistom chorób oczu przez pacjentów. Przechodząc dalej znajdą Państwo odpowiedzi na pytania podzielone według wszystkich 5 metod korekcji umieszczonych na Platformie.

Jakie okulary są najlepsze dla prezbiopów?

Dla prezbiopów rekomendowanym rozwiązaniem są okulary progresywne. To okulary, które korygują jednocześnie wszystkie problemy z widzeniem wśród prezbiopów – widzenie dali, bliży oraz odległości pośrednich. Jedna para okularów progresywnych eliminuje konieczność posługiwania się na przemian kilkoma parami okularów korekcyjnych.

Czy okulary progresywne nadają się dla sportowców, kierowców itp. ?

Tak. Posiadając okulary progresywne nie musisz już stosować zamiennie żadnych innych. Jedna para okularów będzie Ci służyć w pracy, podczas jazdy samochodem, podczas czytania i oglądania telewizji.

Ile kosztują okulary progresywne?

Ceny zaczynają się od kilkuset złotych. Ich ostateczna wartość zależy od rodzaju wybranych szkieł,  materiału, wybranej oprawy oraz kosztów montażu.

Kliknij, aby poznać odpowiedzi na interesujące Cię pytania!

Newsletter Pacjenta

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje o możliwościach korekcji starczowzroczności w Polsce.