Platforma Edukacyjna dla pacjenta i lekarza

Sekcja Pacjenta

W Sekcji Pacjenta otrzymują Państwo dostęp do największej w Polsce biblioteki wiedzy, która pomoże Państwu odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z możliwościami korekcji starczowzroczności. Nieograniczony dostęp do wiedzy oraz poprawa Państwa komfortu życia to cel nadrzędny twórców Platformy Edukacyjnej.

Czym jest starczowzroczność?

Organizm ludzki to niezwykle precyzyjny i skomplikowany mechanizm. Codziennie używamy różnego rodzaju narzędzi – w domu, w ogrodzie, w pracy. Wraz z upływem czasu, narzędzia te zużywają się i nie służą nam tak jak w pierwszych dniach ich użytkowania.

Nasze oczy są niczym innym jak narzędziem, które pozwala nam zobaczyć świat, zmieniać go i obserwować efekt tych zmian. Niestety również i to narzędzie z biegiem czasu musi stracić swoja pierwotną ostrość i sprawność.

W roku 2012 na presbiopię cierpiało 1,7 miliarda osób na świecie. Szacuje się, że do 2020 roku będzie to już 2,1 miliarda ludzi.

Klikając poniżej poznasz definicję, przyczyny i objawy oraz interesujące dane związane ze starczowzrocznością.

Metody korekcji starczowzroczności

Wszystkie materiały edukacyjne zostały przygotowane i opracowane przez Polski Klub Presbiopia 21, który zrzesza polskich oraz zagranicznych praktyków i profesorów okulistyki. Z Polskim Klubem Presbiopia 21 współpracują także przedstawiciele branży technologicznej oraz kliniki okulistyczne z całej Polski. Dowiedz się więcej na temat grupy ekspertów Klubu w Sekcji Polskiego Klubu Presbiopia 21.
dla lekarza
adsite

Chirurgiczne metody leczenia prezbiopii

Chirurgiczne metody leczenia prezbiopii Prezbiopia, inaczej starczowzroczność, jest naturalnym skutkiem procesu starzenia. Soczewka ludzka wraz z wiekiem zwiększa swoją objętość, traci elastyczność i w konsekwencji ma mniejszą zdolność

czytaj więcej »
dla lekarza
adsite

Laserowa korekcja

Nowoczesne chirurgiczne metody korekcji wad wzroku polegają na zastosowaniu laserów – ekscimerowego oraz femtosekundowego do zmiany przedniej krzywizny rogówki. Dzięki nim można raz na zawsze

czytaj więcej »
dla lekarza
adsite

Soczewki wewnątrzgałkowe

Współczesna technika leczenia zaćmy Współczesny zabieg chirurgiczny usunięcia zaćmy polega na zastąpieniu zmętniałej soczewki własnej sztuczną soczewką wewnątrzgałkową (ang.: intraocular lens – IOL). Soczewki wewnątrzgałkowe

czytaj więcej »
dla lekarza
adsite

Soczewki kontaktowe

Korekcja presbiopii przy pomocy soczewek kontaktowych.  Dla użytkowników soczewek kontaktowych (i nie tylko), którzy zaczynają zauważać u siebie pierwsze objawy presbiopii, współczesna nauka ma do zaproponowania

czytaj więcej »
dla lekarza
adsite

Soczewki okularowe

Korekcja presbiopii za pomocą okularów Presbiopia dotyczy zarówno tych, którzy wcześniej nie wymagali korekcji wzroku jak i tych którzy stosowali korekcję ze względu na krótkowzroczność, astygmtayzm

czytaj więcej »

Najnowszy wpis na blogu

"Co należy wiedzieć o starczowzroczności ?" - Profesor Andrzej Grzybowski

14 11 2018

Gdy w 2017 roku pracowaliśmy nad organizacją pierwszego sympozjum naukowego dotyczącego presbiopii, które odbyło się w Poznaniu w listopadzie bieżącego roku, powstał pomysł aby zaprosić…

Najczęściej zadawane pytania

Zebraliśmy dla Państwa najczęściej zadawane pytania specjalistom chorób oczu przez pacjentów. Przechodząc dalej znajdą Państwo odpowiedzi na pytania podzielone według wszystkich 5 metod korekcji umieszczonych na Platformie.

Dla prezbiopów rekomendowanym rozwiązaniem są okulary progresywne. To okulary, które korygują jednocześnie wszystkie problemy z widzeniem wśród prezbiopów – widzenie dali, bliży oraz odległości pośrednich. Jedna para okularów progresywnych eliminuje konieczność posługiwania się na przemian kilkoma parami okularów korekcyjnych.

 

Tak. Posiadając okulary progresywne nie musisz już stosować zamiennie żadnych innych. Jedna para okularów będzie Ci służyć w pracy, podczas jazdy samochodem, podczas czytania i oglądania telewizji.

 

Ceny zaczynają się od kilkuset złotych. Ich ostateczna wartość zależy od rodzaju wybranych szkieł,  materiału, wybranej oprawy oraz kosztów montażu.

Newsletter Pacjenta

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje o możliwościach korekcji starczowzroczności w Polsce.

Sekcja Polskiego Klubu Presbiopia 21

Polski Klub Presbiopia 21 powstał w kwietniu 2016 roku w Poznaniu z inicjatywy prof. nadzw. dr. hab. med. Andrzeja Grzybowskiego. Impulsem do stworzenia pierwszej w Polsce grupy ekspertów zajmujących się presbiopią była jednogłośna opinia środowiska o braku powszechnego dostępu do wysokiej jakości wiedzy z zakresu nowoczesnych metod korekcji starczowzroczności.

Klub zrzesza polskich oraz zagranicznych praktyków oraz profesorów okulistyki zajmujących się nowoczesnymi metodami korekcji starczowzroczności w Polsce.

Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki „OKULISTYKA 21”

ul. Mickiewicza 24/3b
60-836 Poznań
woj. wielkopolskie
NIP: 7811880464

Śledź nasze profile społecznościowe

© 2020 ALL RIGHTS RESERVED.
pl_PL