Jak często muszę zmieniać soczewki kontaktowe?

Czas wymiany soczewek podany jest na ich opakowaniu. Przykładowo, soczewki jednodniowe to soczewki jednorazowego użytku, które powinno się wyrzucić po jednym dniu noszenia. Soczewki miesięczne to soczewki, które można nosić przez cały miesiąc (w trybie dziennym), przestrzegając zasad higieny. Soczewkę należy codziennie czyścić i dezynfekować. Czasu noszenia soczewek nie należy przedłużać, ponieważ narażamy się na ryzyko infekcji.

Jak często kontrolować swój wzrok będąc użytkownikiem soczewek kontaktowych?

Przy regularnym stosowaniu soczewek kontaktowych powinniśmy raz na pół roku umówić się na wizytę kontrolną do swojego specjalisty.

Czy istnieją jakaś dolna i górna granica wieku, która nie pozwala na noszenie soczewek kontaktowych?

Nie ma dolnej granicy wieku dla osób noszących soczewki kontaktowe. Zaleca się je w szczególności osobom młodym, ponieważ zwykle prowadzą one bardziej aktywny tryb życia i częściej niż osoby starsze uprawiają sport.Nie istnieje też górna granica wieku dla osób noszących soczewki kontaktowe.

Sekcja Polskiego Klubu Presbiopia 21

Polski Klub Presbiopia 21 powstał w kwietniu 2016 roku w Poznaniu z inicjatywy prof. nadzw. dr. hab. med. Andrzeja Grzybowskiego. Impulsem do stworzenia pierwszej w Polsce grupy ekspertów zajmujących się presbiopią była jednogłośna opinia środowiska o braku powszechnego dostępu do wysokiej jakości wiedzy z zakresu nowoczesnych metod korekcji starczowzroczności.

Klub zrzesza polskich oraz zagranicznych praktyków oraz profesorów okulistyki zajmujących się nowoczesnymi metodami korekcji starczowzroczności w Polsce.

zaloguj się aplikuj

 
 

Partnerzy Platformy Edukacyjnej