ZALECENIA DOTYCZĄCE KOREKCJI PRESBIOPII

Szanowni Państwo!

Jest mi niezmiernie miło zaprezentować Państwu wstępną wersję zaleceń dotyczących korekcji presbiopii powstałych w ramach projektu „Presbiopia – nauka dla innowacyjności, innowacyjność dla nauki” realizowanego przez Fundację Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21”.

Opracowane dokumenty są wynikiem niemal dwuletniej pracy grona polskich ekspertów z zakresu okulistyki, optometrii i fizyki oraz przedstawicieli firm medycznych, które wyraziły chęć wsparcia prac projektowych. Rozpoczynamy tym samym publiczną debatę nad problematyką korekcji presbiopii w Polsce, zachęcając wszystkich Państwa do zapoznania się z opracowanymi zaleceniami. Wierzę, że każdy głos w dyskusji na temat poprawy jakości oferowanych pacjentom usług medycznych, jest ważny, dlatego zapraszam również do dzielenia się z nami swoimi uwagami, sugestiami, czy propozycjami zmian. Na wszystkie Państwa opinie czekamy do dnia 8 października 2021 pod adresem prezbiopia.21@gmail.com.

Zapraszam do zapoznania się z zamieszczonymi poniżej dokumentami, licząc, że spotkają się one z Państwa zainteresowaniem.

Z poważaniem,

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Grzybowski

Prezes Fundacji Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21”

Zalecenia dotyczące korekcji presbiopii za pomocą chirurgii laserowej rogówki

Zalecenia dotyczące korekcji presbiopii za pomocą soczewek wewnątrzgałkowych

Zalecenia dotyczące korekcji presbiopii za pomocą okularów progresywnych

Zalecenia dotyczące korekcji presbiopii za pomocą soczewek kontaktowych

Projekt „Presbiopia – nauka dla innowacyjności, innowacyjność dla nauki” jest współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu DIALOG.

pl_PL